Zapewne pamiętasz dziecięce zagadki logiczne, zabawne zadania z treścią i gry planszowe. A może do dziś zdarza Ci się grać w brydża, gry strategiczne czy szachy? Czy wiesz, jakie znaczenie mają te zajęcia? Otóż doskonale ćwiczą mózg, więc ich wykonywanie jest jak najbardziej wskazane, byśmy mogli przez długie lata zachować sprawność umysłową w szerokim znaczeniu tego słowa.
Jednak dla Ciebie, jako osoby mocno zaabsorbowanej zajęciami, aktywności tego typu mają kilka wad. Przede wszystkim, większość z nich wymaga dużej motywacji, czasu, rekwizytów oraz współtowarzyszy. Poza tym, dobrze je znasz, więc nie przynoszą już tak dobrych efektów, jak na początku oraz – co niezwykle ważne – nie korzystasz z nich systematycznie.
Treningi mózgu, które mamy Ci do zaoferowania, nie wymagają niczego prócz dostępu do Internetu. Skoro czytasz ten tekst zakładamy, że spełniasz ten warunek. Poza tym, ćwiczenia możesz wykonywać z dowolnego miejsca na świecie, w porze, która jest dla Ciebie najbardziej dogodna, poświęcając im tyle czasu, ile chcesz lub tyle, ile możesz. Nasze gry zostały przygotowane przez specjalistów w dziedzinie neuronauki, co gwarantuje ich wysoką skuteczność. Są różnorodne, ciekawe i odpowiednio dobrane dla osób aktywnych zawodowo, takich jak Ty.
Codzienny trening poprawia funkcjonowanie poznawcze w wielu aspektach, takich jak: pamięć, koncentracja czy logiczne myślenie, usprawniając zarówno ich jakość, jak i szybkość1.
Zapewne zależy Ci na tym, aby można było na Tobie polegać, zwłaszcza na polu zawodowym, gdyż jako doświadczony i inteligentny człowiek wiesz, że dobry pracownik jest na wagę złota. Poza tym, niewiele rzeczy w życiu daje taką satysfakcję, jak sukcesy w pracy. Dlatego dołącz do Neurogry, a będziesz sprawniej kojarzyć wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności z powierzonymi Ci zadaniami, zaczniesz wykazywać się większą kreatywnością i chęcią do poszerzania kompetencji, zwiększysz szansę, by zabłysnąć na zebraniach. Ponadto, obowiązki zajmą Ci mniej czasu i będą kosztowały mniej wysiłku, co pozwoli Ci wrócić do domu bardziej wypoczętym, wciąż pełnym energii i chęci do życia. Skorzystasz więc nie tylko Ty, ale także Twoja rodzina. Fakt, o którym również warto pamiętać, to obniżanie sprawności umysłowej wraz z wiekiem. Pewnie jeszcze nie jesteś na tym etapie, ale warto zacząć opóźniać ten proces już dziś.
Lepsze funkcjonowanie umysłu, to wyższa jakość życia. Gotów na wyzwanie?
1. Damasio, A. (2011). Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg. Poznań: Rebis.