Neurogra to dzieło ludzi, których pasją jest rozwój intelektu i treningi
poznawcze, oraz leżąca u ich podstaw wiedza o pracy mózgu i działaniu
umysłu.
Przełożenie teorii naukowych dotyczących treningu umysłu na gry, które mają za
zadanie przede wszystkim usprawnienie zdolności intelektualnych, było nie lada
wyzwaniem.
Skonstruowanie algorytmów, które będą śledzić postępy użytkowników, dobierając
dla nich gry w odpowiednim stopniu trudności tak, aby trening był efektywny,
było podstawą do powstania parametru WRI -
Wskaźnika Rozwoju Intelektu.
Dlaczego warto ćwiczyć mózg?
Każdą chwilę życia odczuwamy za pośrednictwem pracy mózgu. Dzięki niemu słyszymy dźwięki, rozumiemy mowę, tworzymy własną tożsamość. Dzięki niemu też rozwiązujemy problemy zawodowe, podejmujemy decyzje i uczymy się nowych umiejętności.
Ćwiczenie mózgu oraz dbanie o jego sprawność powodują, że rozwijamy zdolności intelektualne, leżące u podłoża zarówno sukcesów zawodowych jak i przydające się na co dzień.
Pielęgnacja umysłu jest ważna w każdym wieku i przydaje się w każdym aspekcie życia. Gdy pracujemy, zdobywamy nowe kompetencje i umiejętności, podejmujemy decyzje. Gdy jeszcze się uczymy i nie chcemy tracić cennego czasu na wielokrotne powtarzanie materiału. Gdy przed nami jesień życia i chcemy realizować swoje marzenia, na które wcześniej nie było czasu. A także wtedy, gdy myślimy o naszych dzieciach i dopingujemy je aby chłonęły wiedzę i umiały z niej korzystać oraz były otwarte na świat.
Oddajemy w Wasze ręce serwis z gotowymi planami treningowymi oraz możliwością tworzenia własnych programów według Waszych potrzeb.
Nad projektem Neurogry czuwała od strony merytorycznej mgr Anna Maria Wieczorek, doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS oraz w Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.
Anna Wieczorek w trakcie współpracy z serwisem zajmowała się neuronauką i procesami poznawczymi, badała neuronalne podłoże m.in. uwagi i pamięci. Szczególnie zagadnienia dotyczące starzenia się i neuronalnych podstaw zmian związanych z wiekiem. Była kierownikiem projektu naukowego, którego celem było opracowanie metody wspomagania sprawności intelektualnej. Sprawdzała wpływ intensywnej aktywności intelektualnej (treningi poznawcze) na poprawę ogólnego funkcjonowania poznawczego. Badała, w jaki sposób "fitness umysłu" może przyczynić się do rozwoju, np. koncentracji uwagi czy zapamiętywania nowych informacji, u osób w wieku późnej dorosłości. Celem projektu było opracowanie sposobu zapobiegania niekorzystnym zmianom w sferze intelektualnej, które zachodzą wraz ze starzeniem się.
Gry i programy treningowe na Neurogrze są również platformą do prowadzenia badań naukowych, mających na celu poszukiwanie coraz to lepszych sposobów na rozwój mózgu.
Część z Was
może zostać do takich badań zaproszona, liczymy na Waszą pomoc.
Odwdzięczymy się my i Wasze mózgi.
Jesteśmy
otwarci na wszelkie uwagi i sugestie.
Będą cenne, aby przygotować dla Was jeszcze lepszy serwis.
Z neuronowym
pozdrowieniem: Sprawnego mózgu!
Zespół Neurogra