Podczas bloku prowadząca badania, doktorantka Anna Maria Wieczorek pokaże jak funkcjonuje EEG, zaprezentuje gry online, na których prowadzone są badania i opowie o realizacji projektu.
Na Dzień Mózgu oraz do naszych badań szczególnie zapraszamy osoby w wieku 50-65 lat. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść osobiście przygotowaliśmy możliwość zgłaszania się do badań drogą mailową. Osoby chętne zapraszamy do pisania na adres badania@neurogra.pl oraz do zapoznania się z informacjami na stronie fitnessdlamozgu.pl
Podczas Dnia Mózgu zaprezentujemy też sposoby na poprawę pamięci, zapraszamy do udziału w konkursach w których będzie można wygrać nagrody poprawiające pamięć.
Kiedy: 15.03.2014 godzina 14.00-16.00 – specjalny blok „Fitness dla mózgu”
Gdzie: Siedziba Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej ul. Chodakowska 19/31
Dodatkowo podczas całego Dnia Mózgu o szczegółach badań będzie można się dowiedzieć na stoisku Neurogra
Badania „Fitness dla mózgu” to nowatorski projekt badawczy kierowany do osób w wieku 50-65 lat. Głównym założeniem projektu jest pogłębienie wiedzy o tym, w jaki sposób intensywne ćwiczenie intelektu przy pomocy gier komputerowych wpływa na sprawność takich zdolności jak pamięć czy uwaga.
Na potrzeby badań zostały zaprojektowane specjalne gry komputerowe, które umożliwiają ćwiczenie pamięci i uwagi. Gry są dostępne online, dzięki czemu każdy uczestnik badania posiadający komputer z dostępem do Internetu będzie mógł w dowolnej chwili ćwiczyć umysł.
Dzięki badaniom naukowcy pogłębią wiedzę o tym, jak można rozwijać potencja intelektualny i sprawność mózgu w wieku przedemerytalnym, a uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym treningu zdolności intelektualnych.
PROGRAM DNIA MÓZGU 2014
11.00 – 12.15 – mgr Maciek Skorko (IP PAN) Wpływ gier komputerowych na zdolności intelektualne
12.30 – 13.45 – dr hab. Ewelina Knapska (IBD PAN) Zaraźliwy strach
14.00 – 16.00 – INTERAKTYWNE POKAZY
16.00 – 17.15 – prof. dr hab. Wojciech Pisula (IP PAN) Mózg poszukujący
informacji i stymulacji. Badania nad wczesnymi etapami udomowienia
17.30 – 18.45 – prof. ndzw. dr hab. Joanna Rączaszek – Leonardi (IP PAN) Poznanie ucieleśnione i rozproszone